Jestem zakochana w firmie Inov-8 już od kilku lat i niedawno nadszedł moment na wymianę moich już wysłużonych TRAILROC 246 na nowe. W butach trailowych najważniejsza jest dla mnie waga (im mniejsza tym lepsza), oddychalność (spocona stopa nie jest fajna) i przepustowość wody (czyli to co się wleje musi się równie szybko wylać). I oczywiście sznurówki, a nie żadne żyłki! Po odwiedzeniu kilku sklepów sportowych padło na Up&Running gdzie bardzo miły pan sprzedawca pokazał mi X-TALON 212. Po założeniu ich czułam się trochę inaczej niż w moich kapciowatych Trailroc’kach. Ale po dokładnym obejrzeniu ich z każdej strony, przebiegnięciu się na bieżni i poskakaniu w sklepie stwierdziłam, że ok, biorę.

Po pierwszym biegu w Shotover Park okazało się jednak, że lewy but jest o pół numeru za mały i mam obtarty drugi palec, który u mnie jest najdłuższy. Doznania z biegu średnie bo palec mnie naparzał jeszcze przez kilka dni. Wymyłam buty tak dobrze, jak tylko potrafiłam bo oczywiście błoto było potężne i pognałam do sklepu i błagać o wymianę, niestety cudów się nie spodziewałam. Ale życie lubi zaskakiwać i buty zostały przyjęte i otrzymałam drugą parę w rozmiarze 4,5.

Początkowo buty były testowane w Beskiedzie Śląskim na przechadzkach do 5 kilometrów i było całkiem ok. Pierwszy prawdziwy bieg odbył się dziś w Shotover Park (około 7,5km), gdzie oczywiście błota było co niemiara. Moje doznania są następujące:

  • Podeszwa jest genialna! W końcu mogę zaufać butom na 100% przy zbiegach. Wbiegałam i zbiegałam po koszmarnym błocie! Dzięki wysokim wypustkom buty świetnie trzymają się podłoża (tego właśnie brakowało mi w poprzednich butach). Zakręty będę mogła brać pełną parą 🙂
  • Ponoć buty są wodoodporne do 4cm – w angielskich warunkach zbędne 🙂
  • Materiał jest przewiewny, stopa oddycha i woda, która się wlała, wylewała się bardzo szybko. Nic nie przelewało mi się między palcami 🙂
  • Sznurówki oczywiście będą się rozwiązywać, ale to chyba domena inov-8, do przeżycia.

Buty raczej nie nadają się na dłuższe biegi po asfalcie.

Nie znam się za bardzo na technologiach więc nie ma tu takich wiadomości, but ma być satysfakcjonujący w pełnym zakresie.

To tyle na razie w tym temacie. Dalsze przemyślenia będą się pojawiać wraz z przebiegniętymi kilometrami.

Pin It on Pinterest

Share This