Wieczorem 1go marca uczestniczyliśmy w Banff Mountain Film Festival, który właśnie odbywa swój tour po UK i Irlandii. Festiwal składa się z dwóch programów: czerwone i niebieskiego, które prezentują najlepiej ocenione filmy o tematyce outdoorowej pochodzące z całego świata. Projekcja filmów odbywała się w Abingdon pod Oxfordem i uczestniczyło w niej około 200 osób zainteresowanych tematem.

Tego wieczoru zobaczyliśmy kilka krótkich ale niesamowicie motywujących filmów.

Curiosity”. Trzy osoby przygotowują się do biegu UTMB – jednego z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowego ultra maratonu. Nie ma co się rozpisywać, widoki łapały za serce niesamowicie.

Pretty Face”. Kobiece narciarstwo w górach wysokich Alaski. Brawa za odwagę dla tej pani 🙂

Unreal”. Nietuzinkowa jazda na rowerze po górskich ścieżkach.

This film is dedicated to you: the dreamers, the rule-breakers, the ones who never grow up, the ones who know the secrets, the ones who know the way into the unReal world.

Unbranded” – Banff Award: People’s Choice Winner. Czterech przyjaciół, którzy na 6 miesięcy stali się ludźmi dzikiego zachodu. 5000 km z Meksyku do Kanady w siodle. Niesamowity pomysł na przygodę.

Denali”. Przyjaźń psa i człowieka ściskająca za serce!

Homefree”. Nie ma nudnych miejsc, trzeba tylko umieć patrzeć. Witaj na Wyspie Man.

A line accross the sky” – Banff Award: Best Film: Climbing. Niemożliwe stało się możliwe. Trawers Fitz Roy w Patagonii pokonany w olśniewającym stylu. Głęboki ukłon w stronę wspinaczy – ALWAYS DREAM BIG!!

Pokaz programu niebieskiego odbędzie się 10go maja.

W przerwach pomiędzy projekcjami wśród uczestników wieczoru rozlosowane zostały nagrody i taaadaam!

Wygrałam plecak Osprey Talon 22!

Pin It on Pinterest

Share This